מחקר עיצוב ג'
דר' אורנית שגיא


סטודנטים שלומדים במסלול ללא תזה (מסלול ב') צריכים לבצע פרויקט גמר כחלק ממילוי חובותיהם לקראת התואר השני. פרויקט גמר הוא עבודה עיונית ומעשית בה עוסקים הלומדים בעיצוב, פיתוח, הפעלה, והערכה של סביבת למידה מתוקשבת. פרויקט הגמר הוא פסגת העשייה של הלומדים מבחינת שילוב ידע מעשי ועיוני, שצברו במהלך הלימודים לתואר השני ומהווה 30% מהציון הסופי של התואר השני. סגל המגמה תומך בסטודנטים בביצוע ובהשלמת הפרויקט במסגרת קורסים ייחודיים המהווים חלק מתכנית הלימודים במסלול ללא תזה (סה"כ 8 שש"ס).פרוייקטי גמר:


סיפורי סבתא

פרוייקט הגמר של סיגל נוימן
"סיפורי סבתא" היא סביבה המיועדת ללוות ולהנחות סבתא ונכד ליצור אלבום דיגיטלי, המבוסס על סיפור סבתא. הסיפור יכול להיות נאמן למציאות או צ'יזבט מוגזם, לבחירתם.

My town
פרוייקט הגמר של ג'נאת עויסאת ועמראן עויס
פרויקט "MY TOWN" הוא פרויקט שמבוסס על תיאורית "למידה מבוססת מקום" שכולל תהליך לימודי על מקומות חשובים בעיר באקה אל-ג'רבייה. בפרויקט השתתפו תלמידים בכיתה ו' מבית ספר יסודי בעיר. התלמידים חקרו ופתחו פעילויות על מקומות בעיר בעזרת אפליקציות שונות ואייפדים. כל קבוצה הפעילה את הפעילות שפותחה לקבוצה האחרת שהשתתפה בפרויקט.

 
מסע בן 70 שנה
פרוייקט הגמר של קשת ערגון וענת מינץ-זהבי  "מסע בן 70 שנה" הוא פרויקט שתוכנן בהתאמה לנושא המרכז של משרד החינוך, אך יכול להתקיים בכל עת. הפרויקט נועד לחזק זהות ישראלית באמצעות חקר תצלומים היסטוריים בסביבה טכנולוגית, המאפרת שיתופיות. התלמידים פועלים בקבוצות, בוחרים תצלום אותו יחקרו, בהמשך הם נחשפים למידע אודות האירוע המדובר ועליהם יבצע מספר משימות מתחומיי ההיסטוריה והחינוך הלשוני. טוב לכתוב
פרוייקט הגמר של שירה זליקוביץ
סביבת למידה שיתופית עתירת טכנולוגיה, לפיתוח של מיומנות הכתיבה של תלמידים בעזרת משימות המעודדות כתיבה עצמאית. הסביבה בנוסף מעודדת את התלמידים לעצב תוצרים ויזואליים בהקשר של הנושא הנכתב. 
 


עושים תקשורת

פרוייקט הגמר של אבי אלקיים

עננט - מדע אזרחי בבתי הספר

פרוייקט הגמר של אסנת רון-רסקי
"עננט" הוא פרויקט שעוצב סביב יוזמת מדע אזרחי של נאס"א העוסקת בחקר עננים. באמצעות הפרויקט התלמידים מתנסים במיומנויות למידה עדכניות המכוונות ללומד עצמאי, הם נחשפים לבעיית ההתחממות הגלובאלית ולמושגים מתחום לימודי האטמוספיה ומטפחים רגישות ומחוייבות לעולם בו הם חיים. 

Comments